• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 17.1.2024 sa žiaci Jakub Kramár zo 4.A a Daniel Kacvinský z 2.A zúčastnili okresného
            kola olympiády v anglickom jazyku na Spojenej škole na Masarykovej ulici v Prešove.
            Po registrácii a otvorení sa písal test, pozostávajúci z posluchového cvičenia, čítania
            s porozumením a overenia schopnosti používať jazykové štruktúry v praxi. Nasledovala
            prestávka, vyhodnotenie testov a ústna časť, kde sa prejavila hĺbka slovnej zásoby pri opise
            obrázka a pohotovosť pri tvorbe dialógu.
            Síce sme sa neocitli na stupňoch víťazov, ale, ako referovali žiaci po súťaži, bolo obohacujúce
            vyskúšať si podmienky oficiálneho testu a prejavu pred porotou.

Spojenej škole na Masarykovej ulici ďakujeme za skvelú organizáciu podujatia, pedagógom,
            ktorí sa podieľali na príprave za úsilie a našim žiakom za účasť a za skvelý výkon.

• Milí rodičia a študenti,

riaditeľ Spojenej školy bl. biskupa Gojdiča v zmysle zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov podľa § 150 ods. 5 udeľuje na deň 29.1.2024 (pondelok) riaditeľské voľno pre študentov gymnázia. Dôvodom je konanie metodického dňa pre pedagogických zamestnancov školy.

• Školský ples

• Milí rodičia, učitelia, študenti, absolventi a priatelia školy,

srdečne vás pozývame na školský ples, ktorý sa uskutoční 27. januára 2024 v školskej jedálni Spojenej školy bl. biskupa Gojdiča. Cena vstupenky je 15 eur (v cene je večera a 1 tombolový lístok). Do tanca nám zahrá DJ a je pripravená aj bohatá tombola. Lístky si môžete zakúpiť u p. u. Leščinskej.

Tešíme sa na Vás!

• Luskáčik

• K Vianociam patria rozprávky. A keďže Vianoce neboli až tak dávno, jednu sme si dopriali aj my. A to vo veľkom štýle, v Košickom národnom divadle! Baletné predstavenie Luskáčik bolo úchvatné, hudba ohromná (predsa len, P.I. Čajkovsky), kostýmy nádherné, príbeh ľúbezný a výkony skvelé. Niektoré veci sú jednoducho večné a umenie je naozaj viacgeneračné.

Prvákov a druhákov sprevádzala Lucia Bachurová.