• PRIJÍMACIE KONANIE

V školskom roku 2024/2025 otvárame jednu triedu v 4-ročnom študijnom odbore 7902J gymnázium s počtom žiakov 25 pre žiakov 9. ročníka ZŠ.

Informácie pre prijímanie žiakov na vzdelávanie v stredných školách v zmysle ustanovení zákona 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača podáva prihlášku na vzdelávanie riaditeľovi strednej školy do 20. marca 2024.  Uchádzač/zákonný zástupca uvedie na prihláške termín prijímacej skúšky.

Prihlášku možno podať elektronicky (zadáva sa v systéme EduPage) bez elektronického podpisu občianskym preukazom, alebo v listinnej podobe na tlačive 056 MŠVVaŠ SR ( od 01. októbra 2022 s podpismi oboch zákonných zástupcov). Prihláška je platná aj s podpisom jedného zákonného zástupcu, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca s doložením Vyhlásenia zákonných zástupcov k podaniam, o ktorých sa rozhoduje v správnom konaní (dohoda, že všetko podpisuje jeden zákonný zástupca).

Termíny prijímacej skúšky:  2. mája 2024 (1. termín)  a   6. mája 2024 (2. termín)

Výsledky prijímacieho konania budú zverejnené dňa 17. mája 2024 na výveske školy a na internetovej stránke školy http://www.gppgpo.edupage.sk

Uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača najneskôr do 22. mája 2024 (23:59 hod.), písomne potvrdí strednej škole prijatie na vzdelávanie.

Od školského roka 2023/2024 dochádza k zmenám v prijímacom konaní, ktoré vyplývajú zo zákona č. 182/2023 Z. z. V prijímacom konaní na stredné školy sa doručujú len rozhodnutia zákonným zástupcom uchádzačov alebo plnoletým uchádzačom, ktorí neboli prijatí alebo písomne potvrdili prijatie na strednú školu. Nezasielajú sa, ak uchádzač bol prijatý, ale prijatie písomne nepotvrdil, t. j. pre informovanie zákonných zástupcov uchádzačov alebo plnoletých uchádzačov o prijatí resp. neprijatí na strednú školu sa vo väčšej miere stane relevantným zverejnený zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijatia.

Podmienky prijímacieho konania žiakov do 1. ročníka v školskom roku 2024/2025: PODMIENKY PS 2024/2025

Podmienky prijímacieho konania žiakov do 1. ročníka v školskom roku 2025/2026: PODMIENKY PS 2025/2026