• Časový harmonogram:

2. ročník:

Máj – jún: výber témy práce a konzultanta, prvá konzultácia

3. ročník:

júl – december: zhromažďovanie literatúry, štúdium, konzultácie k ročníkovej práci (min. 2), písanie práce, odovzdanie práce do 8. januára.

Šablóna práce je k dispozícii na stiahnutie v záložke dokumentácia. Taktiež na tejto stránke nájdete všetky informácie týkajúce sa SOČ (súťažné odbory, postupový kľúč, kritéria pripustenia práce k obhajobe, informácie z predchádzajúcich šk. rokov … )

Stredoškolská odborná činnosť je záujmová činnosť žiakov stredných škôl denného štúdia. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva Slovenskej republiky a odborným garantom je Štátny inštitút odborného vzdelávania.

Súťaž sa uskutočňuje formou súťažných prehliadok najlepších prác – riešením teoretických a praktických úloh z oblasti prírodných vied, techniky, zdravotníctva, ekonomiky, ekológie, histórie… Tieto súťažné odbory sa každoročne aktualizujú a spresňujú.

Súťažné prehliadky prác SOČ sa realizujú v školskom, regionálnom  (podľa potreby), krajskom a celoštátnom kole.