• Základné informácie o projekte

• Vzdelávacia mobilita jednotlivcov programu Erasmus+

Do projektu sa zapájajú 5 pedagogickí zamestnanci školy, ktorí chcú posilniť a zefektívniť svoje pedagogické a jazykové zručnosti. Zaujímajú sa o najnovšie poznatky a vedomosti z modernej výchovy a vzdelávania a sú zanietení zúčastniť sa mobilít s cieľom zvýšiť kvalitu vyučovacieho procesu dynamickou formou t.j. získať väčšie skúsenosti s prípravou učebných materiálov  s využitím metódy CLIL, zveľadiť svoje zručnosti v oblasti grafiky, obohatiť svoje znalosti pri výučbe informatiky, zlepšiť a delegovať kompetencie v oblasti ľudských zdrojov, nadviazať spoluprácu so zahraničnou školou a  umožniť žiakom komunikovať prostredníctvom rôznych platforiem s inými žiakmi v španielskom jazyku. Účastníci projektu prostredníctvom tematických kurzov budú mať možnosť sebarealizácie, tvorivosti a motivácie, čím zlepšia svoje zručnosti a kompetencie. Obohatení skúsenosťami zvýšia kvalitu vyučovacieho procesu, pomôžu budovať dobrú klímu na vyučovaní i v škole  a vytvoria nové podmienky na potreby celoživotného vzdelávania.

Význam a kvalitu realizovaného projektu plánujú šíriť prostredníctvom web stránky školy, bulletinu, publikovaním v regionálnej tlači a tiež počas metodického dňa cirkevných škôl gréckokatolíckej archieparchie medzi pedagogickými zamestnancami všetkých škôl zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovskej archieparchie. Realizáciou projektu chcú zvýšiť kredit školy, aby sa širšia verejnosť oboznámila, že naši pedagógovia majú záujem sa podieľať na kvalite výchovno- vzdelávacieho procesu a neustále si obohacujú svoje vedomostné a  osobnostné schopnosti a zručnosti. Realizácia propagačných aktivít pre žiakov, učiteľov a širokú verejnosť  spojená s propagáciou programu Erasmus+ , vedie na cestu poznania a získavania nových vedomostí, zručností a návykov.