• Vznik anglickej knižnice: Anglická knižnica vznikla na Spojenej škole bl. biskupa Gojdiča v šk. roku 2021/2022 ako súčasť realizovania čitateľského projektu Dreaming through reading - Čítaním k snívaniu. Jej cieľom je poskytnúť študentom školy možnosti výberu kvalitnej anglickej literatúry.

Zloženie anglickej knižnice: V súčasnosti sa v knižnici anglickej literatúry nachádza viac ako 400 titulov anglickej literatúry. Knižnica pozostáva z rôznorodých žánrov od klasickej literatúry históriu, sci-fi, motivačnú literatúru, detektívky, až po autobiografie, šport, romány, bestsellery, a pod. Knihy sú na rôznych úrovniach anglického jazyka - pre začiatočníkov i pokročilých.

Možnosti vypožičania kníh: Pre študentov je anglická knižnica k dispozícii vo vymedzenom čase a študenti si môžu knihy požičiavať na čítanie i v domácom prostredí.

Výpožičné dni:

Utorok: 14:15-15:00

Streda:  14:15-15:00

Partneri knižnice: Za vznikom knižnice je viacero ochotných ľudí, ktorí podporili myšlienku rozvoja čitateľskej gramotnosti v anglickom jazyku ako i vznik samotnej knižnice. Doposiaľ anglickú knižnicu podporili: Veľvyslanectvo Spojeného kráľovstva na Slovensku, Mcdonald's Slovakia, Dachser, Martinus, Nadácia U.S. Steel Košice